Terredavino

Tento producent sa nachádza v srdci jedného z najdôležitejších vinárskych regiónov na svete. Spracovaním hrozien len z vlastných vinohradov (Nebbiolo a Barbera), vyznávaním originálnej filozofie a aplikovaním novej technológie, dosiahli vynikajúcu kvalitu oceňovanú po celom svete.

  • Terredavino

  • Barolo DOCG

   Barolo DOCG

   Barolo Výborné červené víno z dlhoročnou históriou, ktorého charakteristiky boli ocenené slávnym Camillo Benso Conte da Cavour. Vyrába sa z hrozna Nebbiolo(100%). Oblasť zberu tejto odrody je situaovaná blízko Grinzane Cavour, La Morra a Castiglione Falleto - všetky v provincii Cuneo.

   Charakteristiky:

   farba: rubínová červená intenzívna
   vôňa: éterická, príjemná, pripomínajúca ruže a fialky
   chuť: suchá, plná, zamatová a harmonická

   obsah alkoholu: 13,5%

   Vinifikácia:

   Tradičnou vinifikáciou sa Barolo obohacuje o taníny a extrakty potrebné pre jeho ušľachtilú a starobylú štruktúru, pričom víno sa necháva dozrieť 2 roky v dubových sudoch. Barolo je známe červené víno s dlhoročnou históriou, ktorého charakteristiky boli ocenené slávnym Camillo Benso Conte di Cavour. Vinice tejto odrody sú situované v oblastiach Grinzane Cavour, La Morra a Castiglione Falleto v provincii Cuneo.

   Podávanie:

   Dobre sa hodí k pečeným jedlám, tmavému mäsu, divine, syrom. Perfektne dopĺňa jedlá s hubami a hľuzovkami.

   Teplota pri podávaní:
   18 – 20 oC (50-54 oF)

  • Gavi

   Gavi

   Gavi - odroda hrozna pre toto víno pochádza z klasických talianskych viníc. Odroda Cortese je druh, ktorý preferuje vápenatú zeminu a mikroklímu nie príliš teplú pre udržanie si dobrej kyslosti.

   Charakteristiky:
   farba: slamená žltá so zelenkastými zábleskami
   vôňa: ovocná, čerstvá s náznakmi kvetov
   chuť: suchá, správnej a príjemnej kyslosti

   obsah alkoholu: 11,5%

   Vinifikácia:
   Hrozno je jemne stláčané a všetok mušt ide do fermentácie pri teplote 15 - 16°C na 10 dní. Potom nasleduje obdobie dozrievania vo fľašiach pre získanie svojich charakteristík a štruktúry.

   Teplota pri podávaní:
   8 - 10oC

x