Tenuta Ulisse Nativae DOP 0,75 l

Suché červené víno Nativae prekvapí intenzívnou a komplexnou chuťou získanou zrením v tankoch z betónu podľa dávnych tradícií.

Odroda vína: 100 % Montepulciano
Obsah alkoholu: 14 %
Teplota pri podávaní: 16 – 18 °C

Charakteristiky

Farba: intenzívna rubínovo-červená s odleskami granátu
Vôňa: náznak zrelých sliviek s jemným tónom popola z krbu, fascinujúca pikantnosť
Chuť: na začiatku prekvapí ovocnou chuťou, najmä bobuľovitého ovocia a sladkého drievka, intenzívna, s dobrou rovnováhou medzi kyselinami a trieslovinami. Konečným výsledkom je neuveriteľne komplexné a hlboké víno, ktoré dokáže zrieť roky a zvýrazniť svoju chuť

Vinifikácia
Víno sa získava spontánnou fermentáciou v betónových tankoch s kvasinkami prirodzene prítomnými v hrozne bez regulácie teploty a filtrácie. Toto mimoriadne víno je vyrobené zo 40-ročného hrozna kultivovaného s múdrosťou, podľa pravidiel ekologickej udržateľnosti bez akejkoľvek syntetickej úpravy. Zrenie prebieha tradičným spôsobom v tankoch z betónu pred plnením do fliaš a následne 3 mesiace vo fľaši. Výroba tohto vína pripomína dávnu históriu v dokonalej harmónii s potenciálom územia.

Vyberte si svoje obľúbené víno

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Cookies

Táto stránka používa súbory cookies. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a interakcie. Používaním vyjadrujete súhlas s ich použitím.